​Kurti takim virtual me Kosnett, diskutojnë për Specialen dhe pandeminë

23/11/2020 21:01

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi sot zhvilluan një bashkëbisedim virtual me ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett dhe dy këshilltaret e tij, Amy Carnie dhe Mia Ter Haar.

Gjatë takimit u diskutua mbi situatën aktuale politike në Kosovë, marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve mike, gjendjen e rëndë me pandeminë koronavirus dhe Gjykatën Speciale, njofton Lëvizja Vetëvendosje.

Top Channel