Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut, Ruçi: I shërbeu vendit si deputet e politikan aktiv

22/11/2020 13:27

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi,  ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish deputetit Bashkim Kopliku.

“Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut është një humbje e madhe për familjen dhe shoqërinë shqiptare. Si deputetet i Kuvendit të Shqipërisë gjatë periudhës 1992-1997, Kopliku ishte një zë i fuqishëm dhe një parlamentar aktiv. Bashkim Kopliku i shërbeu vendit si profesionist i spikatur, politikan, deputet e qeveritar aktiv dhe pas largimit nga jeta politike edhe si një qytetar i angazhuar“, shkruan Ruçi.

 

 

Top Channel