Pozat e pabesueshme të luanit në sulm, peshkaqenit në gjueti, finaliste të kompeticionit të botës së egër

21/11/2020 21:33

Një luan madhështor, një peshkaqen i pamëshirshëm dhe një familje gepardësh që shikojnë nga kamera, ishin finalistet kompeticionit fotografik 2020 Wilderness Safaris.

Imazhet e ilustruara në galerinë e mëposhtme si pangolini me bark të zi apo shkaba në sfondin e hënës së plotë, ishin më të spikaturat në një seri shkrepjesh të mrekullueshme nga natyra.

FOTO GALERI
1/10
Luani mashkull në forcën e plotë të vrapit të sulmit

Top Channel