Ushqimi në formë luleje

Ju mund ta humbni lehtë rrugën tuaj e të përfundoni në botën e ushqimit dhe jo vetëm të konsumoni por të krijoni edhe vepra arti me to.

Faqja ‘Totally Gourmet’ e drejtuar nga Sébastien Mathys dhe Jonas Nyffenegger publikojnë foto të bukura që kanë në thelb ushqimin.

Ata janë të dy të apasionuar pas gatimit dhe menduan se fotografitë e mahnitshme të ushqimit që gjetën në internet meritonin një faqe dedikuar atyre.

“Ne na pëlqen të eksperimentojmë në kuzhinë dhe të provojmë shije të reja sa herë që na jepet mundësia. Nëse jeni një artist ushqimesh, ju lutemi ndani punën tuaj me ne, ne do të dëshironim të shikonim atë që bëni!“, thanë ata.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel