Rory McIlroy

Rory McIlroy është shfaqur me një orë “Omega” gjatë gjithë kampionatit “Masters” të kësaj jave.

Ora që kushton 33 mijë euro është një dedikim për karrierën e tij.

Kur ekspozohet ndaj dritës UV, ajo pasqyron rekordin e kursit 61 që ai arriti në Royal Portrush në Irlandën e Veriut një moment që ndihmoi në ngritjen e karrierës së tij.

Fitorja e tij e fundit e madhe erdhi në Kampionatin PGA 2014 dhe ai po kërkon të bëhet vetëm lojtari i gjashtë në histori që ka fituar katër herë këtë titull.

Ai shkon në Augusta këtë javë por me mungesë të formës, duke dështuar të përfundojë me sukses në pesë të parët të një turneu PGA që nga muaji mars.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel