E rëndë në Kabul/ Tre persona sulmojnë Universitetin, 25 të vrarë, 40 të plagosur

02/11/2020 14:27

Të paktën 25 persona humbën jetën dhe 40 të tjerë mbetën të plagosur në Kabul, pas një sulmi në kompleksin e Universitetit.

Sipas mediave të huaja, tre persona qëlluan me armë zjarri, ndërsa pati shkëmbim të shtënash mes terroristëve dhe policisë.

Të tre terroristët u vranë, ndërsa nuk bëhen ende të ditura qëllimet e sulmit.

Top Channel