Akuza ndaj tenistit, tentoi mbytjen e partneres së tij!

30/10/2020 10:30

Aleksandër Zverev është një prej tenistëve më të vlerësuar të globit dhe jo më kot mban numrin 7 në renditjen e ATP, si një nga emrat më të fortë në fushë.

Por së fundmi ai detyrohet të përballet me një varg akuzash për abuzime në familje ndërsa një tjetër ish e dashur e tij është raportuar se është shtatzënë me fëmijën e tij.

Alexander Zverev akuzohet se ‘u përpoq të mbyste ish të dashurën e tij dhe e goditi kokën e saj në një mur, gjatë kohës kur ishte impenjuar në turneun US Open të vitit të kaluar. Olya Sharypova, 23 vjec, e cila ishte në një lidhje me Zverev për shumë kohë para se ata të ndaheshin vitin e kaluar, fillimisht zbuloi se ajo ishte një viktimë e dhunës në familje. Më pas e detyruar nga furtuna mediatike, ajo zbuloi dhe emrin, që korrespondon me tenistin e njohur.

“Ai u përpoq të më mbyste me një jastëk, më goditi kokën në mur, më dhunoi dhe dhe në ato momente kisha vërtet frikë për jetën time. Unë u përpoqa të ikja por ai nuk më lejoi” tha vajza që pretendon se është viktimë. Pretendimet vijnë pasi Brenda Patea, një tjetër nga ish të dashurat e Zverev, njoftoi se ajo ishte shtatzënë me fëmijën e tij në fillim të kësaj jave, diçka të cilën sportisti e ka mohuar

FOTO GALERI
1/8

Top Channel