Morata i pa fat/ Shënon tre herë në portën e Barcelonës, VAR-i ia anulon golat…

28/10/2020 22:51

 Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata ka shënuar tri gola në portën e Barcelonës në ndeshejn e vlefshme për Champions League, por të tria i janë anuluar nga VAR-i.

Morata ka arritur t’i shënojë tri gola në përballjen e Juventusit ndaj Barcelonës e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Spanjolli ka shënuar dy gola gjatë pjesës së parë dhe një gjatë të dytës, por asnjëra nuk i është pranuar si e rregullt.

Pas konsultimit me VAR, gjyqtari i sfidës ka anuluar gola e spanjollit, të cilësuara si pozicion jashtë loje.

Me këto anulime, Morata mund të cilësohet si lojtari më i pafat në botë.

Më poshtë mund të shihni golin e tretë të anuluar:

Top Channel