‘Gjaku’ lumë në oborr e 4 ‘trupa’ të masakruar/ Të riut i shkon policia në banesë (FOTO)

28/10/2020 21:05

Vepra e përgjakshme e Halloween e një artisti ka tërhequr vëmendjen e fqinjëve të tij – dhe madje edhe të policëve vendas – në Dallas.

Pronari i shtëpisë Steven Novak përdori gati dy bidona me gjak të rremë për të krijuar skenën e errët të krimit që paraqet katër ‘trupa të pajetë’ në një oborr të lagur me gjak në Teksas.

Vepra përmban një burrë të vrarë nga një sharrë elektrike me zinxhir dhe një ‘çantë trupi’.

Shfaqja e tmerrshme ka shkaktuar vizita të shumta nga policia pas ankesave nga vendasit, megjithëse policët thuhet se e përshkruan skenën si ‘të ftohtë’.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel