Një tërmet me fuqi prej 5,2 ballë sipas Rihterit ka goditur Iranin.

Enti Seizmologjik i Teheranit tha se epiqendra ka qenë në rajonin Behabada në Yezd.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej tetë kilometrave.

Deri më tani nuk janë raportuar viktima dhe dëme materiale.

Top Channel