Sekretarja e zyrës së Netanyahut pozitive me COVID-19

26/10/2020 13:21

Sekretarja e zyrës së kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, ka rezultuar pozitive me koronavirus, njoftoi të hënën Korporata Transmetuese Izraelite.

Nuk u zbulua asnjë informacion shtesë në lidhje me sekretaren ose detaje të tjera të gjendjes së saj shëndetësore.

“Po shqyrtohet mundësia nëse kryeministri dhe stafi i tij duhet të hyjnë në karantinë”, shtoi korporata.

Netanyahu më parë i është nënshtruar disa testeve për koronavirus dhe është futur në karantinë të paktën dy herë.

Top Channel