Princeshë Diana

Princeshë Diana ka qenë një ndër ikonat e modës të viteve ’90, ku gjithmonë godiste me veshjet e saj.

Ajo kishte të zhvilluar një estetikë specifike dhe tendencë t’i përmbahen formulave të veshjeve . Shumë pak mund ta dinë, por ajo ishte një adhuruese e madhe e ngjyrës së kuqe.

Duke parë disa nga veshjet e saj më të mira dhe më të paharrueshme , kjo ngjyrë shfaqet pa pushim në daljet e saj në publik.

Princesha Diana shpesh vishte fustane të kuq në ngjarje të mëdha, të kombinuara me çanta të kuqe dhe kapele.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel