Kosovë/ ​Zero raste vdekjesh dhe 159 raste të reja me COVID-19

22/10/2020 14:42

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nuk ka asnjë rast të vdekjes nga COVDI-19.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se janë edhe 159 raste të reja me COVID-19.

“Sot, është shënuar numri më i lartë i testimeve brenda 24 orëve, nga 1.245 mostra të marra, 159 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast tragjik nga Covid-19”, ka shkruar Zemaj.

Top Channel