Fotot/ Anija turke hyn në ‘zonën e nxehtë’! Greqia në ‘alert’, ndjekje hap pas hapi në det

20/10/2020 19:02

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijon të jenë të larta.

Ndërkohë  mëngjesin e sotëm anija turke “Oruc Reis” përshkallëzoi më tej lëvizjen e saj duke u afruar në një distancë edhe më të shkurtër, 8-9 milje nga Kastellorizo.

Por avancimin e anijes së kërkimit turke po e survejonin forcat e armatosura greke, ku sipas mediave greke ishin të gatshme për gjithçka.

Mediat greke kanë publikuar edhe fotot e momentit kur “Oruc Reis” u afrua mjaft afër Kastellorizo, por prania e anijeve greke ishte e fortë për të mbrojtur territorin e tyre.

FOTO GALERI
1/15

Top Channel