​Rumania shënon rritje të rasteve të reja me COVID-19

19/10/2020 16:01

Në Rumani, numri i rasteve me koronavirus është rritur me 2.466 në 24 orët e fundit, në 182.854, ndërsa 5.931 njerëz kanë vdekur si rezultat i sëmundjes deri më tani, 59 prej tyre vetëm brenda një dite.

Gjatë 24 orëve të fundit, 8.040 teste për virusin korona u kryen në Rumani dhe 2.860.226 që nga fillimi i pandemisë.

132.082 njerëz janë kuruar deri më tani, raportojnë mediat rumune.

Aktualisht janë 10.296 pacientë në spital, dhe 757 pacientë janë akomoduar në njësitë e kujdesit intensiv.

Top Channel