“Infermierja mori urdhër ta eliminonin”/ Alfred Cako tregon mesazhin: E kishte babain me Covid dhe…

18/10/2020 19:00

Alfred Cako i ftuar në rubrikën “Rrethi Katror” në E Diell dha argumentat e tij se pse nuk duhet ta mbajmë maskën pavarësisht urdhrit nga qeveria.

Gjatë fjalës së tij ai tha se kemi të bëjmë me një mashtrim të madh, dhe madje tregoi se çfarë i kishte ndodhur një personi, i cili i kishte shkruar atij në Facebook.

“Një person më shkuajti që e kishte dërguar të atin të infektuar me Covid në spital, dhe një infermiere kishte marrë urdhër nga shefi aty që në darkë eliminojeni këtë.

Dhe infermierja i kishte thënë këtij djalit që hiqe babanë sa më shpejt nga spitali, nxirre. Të nesërmen në mëngjes këtij djalit i kishte ardhur një mesazh që “na vjen keq bëmë të pamundurën për ta shpëtuar, por nuk ia doli,” tregoi Cako.

 

Top Channel