​Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit

17/10/2020 20:15

Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit

Ashtu siç edhe ishte pritur, Interi dhe Milani kanë zhvilluar një derbi spektakolar në “Giuseppe Meazza” të shtunën, raporton KosovaPress.

Në fund, tre pikët i takuan mysafirëve të cilët e filluan furishëm takimin duke realizuar dy gola brenda gjashtë minutave që në fillim të takimit përmes sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovic.

Golave të suedezit iu përgjigj Romelu Lukau i cili realizoi për 1-2 në minutën e 29’.

Në pjesën e dytë u zhvillua një ndeshja e hapur dhe me shumë raste shënimi, por që shifrat nuk ndryshuan.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e katërt të kampionatit italian, Serie-A.

Top Channel