Bukuroshja e Miss Meksika

Kostumet tradicionale do të jenë gjithmonë në modë edhe sikur e gjithqë bota të jetë në majat e zhvillimit teknologjik.

Vetëm disa ditë më parë, Miss Mexico postoi foto të garueseve të tyre në vitin 2020 me veshje tradicionale të vendit të bëra nga stilistët, të cilat u bënë shumë shpejt virale.

Por nuk janë vetëm modelet dhe kostumet ato që i bënë këto imazhe kaq mahnitëse. Fotografitë gjithashtu bënë një punë të shkëlqyer në kapjen e garës.  32 vajza garuan për të kaluar në raundin tjetër.

Njerëzit zgjodhën 6 vajza, Miss Sonora, Miss Michoacan, Miss Guanajuato, Miss Estado De México, Miss Quintana Roo, Miss Guerrero, duke reaguar ndaj fotove të tyre në rrjetet sociale.

Ndërsa nga juria u votuan si fituese Miss Colima, Miss Sinaloa, Miss Coahuila , Mis Campeche, Mis Nayarit, Mis Oaxaca. Finalja e Madhe e Miss Meksikës do të mbahet më 31 tetor.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel