Tragjike/ Aksidenti horror i merr jetën të resë dhe 3 fëmijëve, traileri ‘shtyp’ si kanaçe automjetin (FOTO)

13/10/2020 21:32

Një tragjedi në familje ka ndodhur në Britaninë e Madhe, ku një nënë humbi jetën bashkë me tre fëmijët e saj në një aksident horror.

Blogerja 29-vjeçare, Zoe Powell, vdiq së bashku me dy vajzat e saj, Phoebe 8 vjeçe dhe Amelia 4vjeçe, e vëllain e tyre të vogël Simoen në një autostradë në Oxford. Ndërkohë bashkëshorti i saj 30-vjeçar dhe foshnja e tyre 18-muajshe po luftojnë për jetën në spital.

Miqtë i kanë bërë homazhe familjes e cila ishte përballur me një sërë tragjedish së fundmi, pasi iu dogj edhe shtëpia. Sipas policisë një trailer i madh “HGV”, drejtuar nga një 56-vjeçar, i kishte përplasur duke i hedhur shumë metra më tutje.

Sipas dëshmitarëve të zonës, aksidenti ishte i përmasave të papara ndonjëherë dhe se makina me të cilën udhëtonte familja ishte shtypur si “kanaçe”.

 

 

FOTO GALERI
1/9

Top Channel