Pretty Woman u shfaq për herë të parë në sallat e kinemasë në vitin 1990 dhe pati një sukses të jashtëzakonshëm.

Dy protagonistët e tij, Julia Roberts dhe Richard Gere fituan famë të menjëhershme, ndërsa kolona zanore e filmit shiti miliona kopje në një kohë të shkurtër.

Edhe pas kaq vitesh, ky film mbetet ende një referencë për të githë komeditë romantike dhe më poshtë do të mund të lexoni 5 kuriozitete mbi këtë sukses kinematografik.

FOTO GALERI
1/5
Roli i prostitutës me të cilën dashurohet Richard Gere ishte menduar fillimisht për Michelle Pfeiffer-in.

Top Channel