Kokainë e marijuanë/ Shkatërrohet banda e dorgës në Italia, 8 shqiptarë në pranga

10/10/2020 21:40

ITALI – Një bandë italo-shqiptare është shkatërruar në Askoli. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane banda në fjalë trafikonin marijuanë e kokainë.

Në pranga kanë rënë 8 shqiptarë dhe 5 italianë teksa 3 prej tyre u është caktuar masa e arrestit të shtëpisë.

Policia italiane ishte informuar për një rrjet të trafikut të drogës mes Askolit dhe Fermanës që çoi në operacionin që arrestoi shqiptarët dhe italianët.

Top Channel