Situata e COVID në Maqedoninë e Veriut/ 243 raste të reja dhe 3 të vdekur

03/10/2020 20:47

Vetëm 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë bërë 1831 teste dhe janë regjistruar 243 raste të reja.

Katër persona kanë humbur jetën ndërsa 100 të tjerë janë shëruar.

Numri total i infektimeve që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 18602, ai i të shëruarve 15264 dhe i viktimave 753. Rastet aktive në vend janë 2585.

 

Top Channel