Nënat e fuqishme zbulojnë trupin e shkatërruar pas lindjes: Nuk ka asgjë të keqe të… (FOTO)

01/10/2020 12:41

Ndodh shpesh që femrat të kenë probleme me trupin e tyre pas lindjes së fëmijëve. Madje sipas ekspertëve, 10 për qind e nënave të reja bien në depresion pas lindjes. Një nga arsyet është pikërisht pesha që marrin nga shtatzënia dhe shenjat që ajo lë pas.

Por prej disa kohësh, personazhet e njohur të ekranit kanë vendosur që të frymëzojnë të gjitha gratë, duke postuar në rrjetet sociale fotografi ose video ku tregojnë trupin e “shkatërruar” pas lindjes.

Por ata ndihen krenare dhe mjaft mirë me trupin e tyre, pasi kanë sjellë në jetë fëmijët e tyre dhe kjo është gjëja më e bukur që mund t’ju ndodhte.

“Bright Side” ka publikuar fotografitë e disa prej grave të famshme, të cilat nuk ngurruan në asnjë moment që të tregonin se si shtatzënia i ka transformuar. Këto nëna të fuqishme kanë dhënë gjithashtu edhe mesazhin më të bukur se nuk ka asgjë të keqe të kesh një trup “mami”.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel