Modelja amerikane Chrissy Teigen ishte shtatzënë me fëmijën e saj të tretë kur u dërgua në spital pas ndërlikimeve të shumta.

Ajo u dërgua në spital duke vuajtur nga një gjakderdhje e tepërt gjatë shtatzënisë së saj, ku për fat të keq humbi foshnjën e saj.

Chrissy Teigen ka thënë se ajo dhe bashkëshorti i saj, këngëtari i famshëm John Legend janë tronditur dhe në dhimbje të thellë pasi ajo pësoi abort.

34-vjeçarja lajmëroi të gjithë fansat e saj se kishte humbur vogëlushin akoma pa e lindur.

“Ne jemi të tronditur dhe në llojin e dhimbjes së thellë për të cilën dëgjoni vetëm, llojin e dhimbjes që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë. Ne nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, pavarësisht qeseve dhe transfuzioneve të gjakut. Thjesht nuk ishte e mjaftueshme. Ne kurrë nuk vendosim për emrat e foshnjave tona deri në momentin e fundit të mundshëm pasi të kenë lindur, pak para se të largohemi nga spitali. Por ne, për ndonjë arsye, kishim filluar ta quanim këtë djalë të vogël në barkun tim Jack. Kështu që ai do të jetë gjithmonë Jack për ne. Jack punoi aq shumë për të qenë pjesë e familjes tonë të vogël, dhe ai do të jetë, përgjithmonë. Për Jack-un tonë – më vjen keq që momentet e para të jetës suaj u takuan me kaq shumë komplikime, saqë ne nuk mund të të jepnim shtëpinë që të duhej për të mbijetuar. Ne gjithmonë do të të duam.  Duke shkuar në shtëpi nga spitali pa asnjë fëmijë. Si mund të jetë e vërtetë kjo”,  tha ajo.

Teigen ka dy fëmijë të tjerë me Legend, Luna dhe Miles.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel