Video/ Momentet drithëruese brenda kishës gjatë të tërmetit në Greqi

28/09/2020 11:10
Kisha në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.7 ka goditur në jug të gadishullit e Greqisë, Mt. Athos, por një video brenda kishës tregon se si lëkundet çdo gjë brenda saj.

Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti ndodhi këtë mëngjes dhe ishte më qendër 23 kilometra larg Malit Athos në një thellësi prej 17.5 kilometra. Ky është i fundit në një seri tërmetesh në zonë që nga e diela në mëngjes.

Në kishën në Karyes, shihet se gjithçka lëkundet nga tërmeti i fortë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.

 

Top Channel