Bjellorusët s’i ndahen Vlorës/ Sa del dielli, në plazh edhe ukrainasit me pushime në Shqipëri

24/09/2020 15:21

Edhe pse fund shtatori dhe pas dy ditëve me shi dhe ulje temperaturash, plazhet e Vlorës vijojnë të frekuentohen jo vetëm nga vendasit por edhe të huajt, kryesisht nga Ukraina dhe Bjellorusia.

“Është hera e parë që vijmë në Vlorë. Jam ketu me bashkeshorten. Jemi nga Bjellorusia. Këtu cdo gje është shumë mire”.

“Jemi për herë të parë dhe do të vijmë serish.Me pelqen ketu: deti, njerezit.nuk.kemi shume frike nga covid 19 pasi kujdesemi, bejme jete te mire”.

“Vijme nga Minsku.ketu në Vlorë gjithcka eshte e bukur, edhe njerezit.Qyteti eshte i madh, me pelqen.edhe pse vjeshte , na pelqen”.

“Me pelqejne njerezit edhe pse nuk flasim te njejten gjuhe.nga Covidi nuk kam frike pasi di te ruhem”.

Pushuesit nga Bjellorusia dhe Ukraina do te qendrojne ne Vlorë deri në fund të tetorit.

Top Channel