Të gjithë mund ta kemi parë një herë në jetë filmin e famshëm “Titanic” dhe më pas kemi qarë në momentin prekës të vdekjes së aktorit kryesor nën tingujt e muzikës së Celine Dion.

Suksesi i artistes kanadeze ishte i paarritshëm në atë kohë me këngën “My heart will go on”.  Edhe pse u bë disa kohë që ajo s’është aq aktive me publikimin e hiteve të reja, vazhdon të jetë ende në qendër të vëmendjes së shtypit, por kësaj here me ndryshimin drastik të trupit të saj.

Celinë gjithmonë ka qenë elegante dhëe se kemi parë kurrë mbi peshë, por kësaj radhe ajo nuk është në formën e saj më të mirë.  Të gjithë janë shqetësuar për Celine dhe duan të dinë nëse ajo është sëmurë apo po mban ndonjë dietë speciale.

“Unë nuk jam anoreksike. Njerëzit mërziten sepse unë jam e dobët pa bërë asnjë përpjekje, por unë kam qenë e hollë gjatë gjithë jetës sime. Askush në familjen time nuk është mbipeshë”, tha ajo tha për “The Guardian”.

Në jetën e saj ka ndikuar edhe sëmundjet e një pas njëshme dhe ndarja nga jeta e bashkëshortit të saj René Angélil. Bashkëshorti i Celine Dion pësoi atak në zemër kur ishte 49 vjeç, 9 vite më vonë u diagnsotifikua me kancer në fyt dhe pas shërimit, sëmundja iu rikthye përsëri disa vite më pas, duke i marrë jetën.

“Kur sheh dikë të luftojë me jetën, kjo ka një ndikim të madh tek ti. E shikoja të sëmurë dhe nuk mund ta ndihmoja dot dhe kjo më vriste”, tregoi ajo.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel