Mbrëmjen e djeshme është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve të “ACM Awards” në Vegas.

Yjet më të mëdhenj e më të ndritshëm të muzikës country kaluan në tapetin e kuq për Akademinë e 54-të të Çmimeve të Muzikës Country.

Carrie Underwood, Maren Morris, Jessie James Decker Brandi Carlile, Kelly Clarkson, Chris Stapleton, Blake Shelton, Taylor Sëift, të gjithë ecën plot sharm para fotografëve me veshjet e tyre mahnitëse.

Pasi shkelën në tapetin e kuq, disa nga yjet më të mëdhenj të muzikës country ndriçuan skenën. Carrie Underwood, George Strait, Chris Stapleton, Miranda Lambert, Thomas Rhett, Little Big Toën, LANCO dhe AMC Dick Clark, fituesi i çmimit Decade, Jason Aldean, interpretuan në skenë duke bërë nostalgjikë gjithë publikun.

Nata ishte gjithashtu shtëpia e disa bashkëpunimeve epike, pasi Maren Morris u bashkua me Brothers Osborne, ndërsa Florida Georgia Line bashkëpunoi me Jason Aldean, Khalid me Kane Broën, ndërsa Kelly Clarkson interpretoi së bashku me Dan + Shay.

Gjithashtu Taylor Swift mahniti publikun me këngën e saj gjatë interpretimit në kitarë.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel