Këngëtarja Dua Lipa ka publikuar një remix të shkëlqyeshëm nga album i saj i fundit shumë i famshëm “Club Future Nostalgia”.

Në në këtë album ajo ka bashkëpunuar me shumë emra të famshëm muzikorë.

Në albumin e saj të ri remix, përmes këngës LP, këngëtarja shqiptare sjell kujtime nga Madonna. Gjithashtu Madonna vetë shfaqet  në një formë super të mirë edhe pse është 70 vjeç.

Dua përdor melodi të dizajnuara me kujdes, por pop mbetet  lëndë e parë për një krijim të ri që do t’ju lërë pa frymë.

Kënga me titullin tërheqës “Puthje dhe Make Up” ishte një bashkëpunim ‘pulsues’ me grupin e vajzave K-pop Blackpink, e cila krijoi shumë fansa.

Lipa bashkëpunoi me shumë artiste të mëdha të gjithë kohës muzikorë, por edhe ajo është një artiste madhështore. Në një moshë shumë të re ajo krijoi shumë fansa me zërin e saj të mrekullueshëm.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel