Policët francezë shkelin në kokë të ndaluarin britanik se nuk mbante maskë dhe zotëronte thikë (video)

17/09/2020 16:14

Një polic francez është filmuar së fundmi duke goditur me shkelma e duke shkelur mbi kokën e një të ndaluari që raportohet se i kishte kërcënuar me thikë kur i ishte kërkuar të mbante maskë fytyre në tren.

Rasti ka sjelle zemrim te gjere, ne nje jehone evropiane te vrasjes se George Floyd ne SHBA.

Pamjet e regjistruara nga pasagjerët tregonin 42-vjeçarin e arrestuar dhunshëm në stacionin francez të Orleans, pas raportimeve se britaniku ishte i pirë dhe refuzonte të mbante maskë.

Por pasi policët e kishin prangosur dhe shtrirë në platformën e stacionit, një nga oficerët shihet që e godet me shkelma në kokë dhe i shkel mbi të. Një nga pasagjerët dëgjohet që komenton ‘Është si në Shtetet e Bashkuara!’

Me ardhjen e forcave të tjera të policisë dy oficerët raportuan se i ndaluari kishte qenë i dhunshëm prandaj ishte nxjerrë me forcë nga vagoni.

Por raportimi i tyre u kundër shtua nga disa pasagjerë që thonin se oficerët kishin reaguar mbi masën.

I ndaluari raportohet se ka dalë tashmë nga spitali por mbetet në ndalimin e policisë.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel