U ngjitën në majë të ujëvarës për të bërë një“selfie”, dy të rejat në Brazil bien nga 30 metra lartësi dhe humbin jetën (FOTO)

16/09/2020 21:02

Monica Medeiros, 19-vjeçe dhe Bruna Velsaces, 18 vjeçe, kanë humbur jetën tragjikisht teksa ndodheshin në një ekspeditë në ujëvarën Salto Caveires Lazes në Brazil. Dy mikeshat e ngushta, i pëlqenin shumë aventurat dhe si dëshmi për këtë realizuan një “selfie” në majë të ujëvarës.

Por kjo do të ishte fotografia e fundit e tyre, pasi njëra prej tyre rrëshqiti nga lartësia, e tjetra humbi baraspeshën e trupit duke tentuar për të shpëtuar mikeshën. Raportohet se të rejat kanë rënë nga 30 metra lartësi, gjë e cila çoi deri në fatalitet.

Sipas njoftimit Bruna Velasces ka humbur jetën menjëherë në vend, ndërsa Monica Mederios ka ndërruar jetë pak minuta më vonë duke mos i mbijetuar plagëve. Ky lajm i dhimbshëm ka trishtuar opinionin publik në Brazil si edhe miqtë e viktimave, të cilët i kanë kushtuar atyre mesazhe prekëse në rrjete sociale.

“Mezi prisnim të festonim ditëlindjen e 19-të të Brunas më 28 shtator. Ka qenë një vajzë shpirtmirë dhe tepër e bukur”, ka shkruar një mikeshë e vajzave.

Mediat lokale ndërkaq, raportojnë se ujëvara Salto Caveires Lazes është i ndaluar për vizitorë, megjithatë kjo nuk po i ndal të rinjtë që të ngjiten në majë të saj dhe të realizojnë fotografi.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel