Një papagall çapkën ka shkaktuar humor me kontrollorët e trafikut rrugor në Australi teksa kontrollonte me kuriozitet pamjen e tij në xhamat e kamerave të mbikqyrjes.

Papagalli i tipit ‘corella’ nis të godasë me sqep xhamin e kameras mbi autostradë në perëndim të Australisë, duke larguar vëmendjen nga makinat që kalojnë apo shkeljeve të mundshme të shoferëve, ndërsa më vonë atij i bashkohen të tjerë papagallë corella.

Australia ka tre tipe corella – corella i vogël, corella me sqep të gjatë dhe corella i zonave perëndimore.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel