“Prioritet mbrojtja e shëndetit”/ Rifillimi i mësimit, Shahini: Nis dezinfektimi në shkolla

29/08/2020 13:48

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka lajmëruar se po vijojnë përgatitjet për fillimin e ri shkollor me 14 shtator.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shahini shkruan se është prioritet mbrojtja e shëndetit të nxënësve dhe mësuesve.

“Po vijojnë të gjitha përgatitjet që shkollat të jenë gati për fillimin e vitit të ri shkollor.

Mbrojtja e shëndetit të nxënësve e mësuesve është prioritet i yni”, shkruan ministrja e Arsimit.

Po vijojnë të gjitha përgatitjet që shkollat të jenë gati për fillimin e vitit të ri shkollor 😊#Mbrojtja e shëndetit të nxënësve e mësuesve është prioritet i yni!

Publiée par Besa Shahini sur Samedi 29 août 2020

Top Channel