Katër mrekullitë që uji i ftohtë mund të bëjë për lëkurën tuaj

28/08/2020 17:56

Ne jemi mësuar të mendojmë që një dush me ujë të ftohtë na jep një nxitje të energjisë dhe na ndihmon të zgjohemi në mëngjes.

Por dushi në ujë të ftohtë ka një numër përfitimesh bukurie gjithashtu.

Shpëlarja me ujë të ftohtë mund të transformojnë lëkurën tuaj në shumë mënyra surprizuese.

FOTO GALERI
2/4
Parandalon plakjen - Uji i ftohtë aktivizon sistemin tuaj nervor dhe trupi liron hormonet dhe kimikatet e trurit që luftojnë stresin. Studimet sugjerojnë që stresi psikologjik ka një ndikim të drejtpërdrejtë në plakjen e lëkurës dhe ndikon negativisht në shumë sisteme në trup.

Top Channel