E mbani mend vogëlushin çapkën të filmit “I vetëm në shtëpi”? Ai sot feston 40-vjetorin e tij (FOTO)

26/08/2020 20:58

Ai do të mbahet mend gjithmonë si fëmija çapkën, që ndaloi disa burra që po i grabisnin shtëpinë e tij, edhe sot, në ditëlindjen e tij të 40-et.

E kemi fjalën për aktorin Macaulay Cuklkin, i cili pas suksesit në filmin “Home Alone” (I vetëm në shtëpi), jeta i mori një rrjedhë komplet tjetër.

Aktori gjithmonë ka pretenduar se familja e ka përdorur suksesin e tij, madje ai vetë asokohe deklaroi në një intervistë se babai po i shfrytëzonte pasurinë.

Ndërsa në 18-at e tij, Macaulay u kap pas një jete të varur nga drogat dhe pijet alkoolike, gjë e cila do të hidhte në erë karrierën e atij që quhej pa drojë e ardhmja e “Howllywood-it”.

 

FOTO GALERI
1/13

Top Channel