Me 125 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirus në Iran, numri i përgjithshëm i viktimave është rritur në 20.901.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari, për televizionin shtetëror po ashtu njoftoi 2.213 raste të reja me koronavirus, me çka numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 363.363.

Lari shtoi se 3.839 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 313.058.

Zëdhënësja Lari informoi se deri më tani në vend janë kryer gjithsej 3.088.313 teste për COVID-19.

COVID-19 për herë të parë në Iran u shfaq në qytetin Qom më 19 shkurt.

Top Channel