FOTO/ Lewandowski “tradhton” gruan pas finales, kapet në shtratin e hotelit me…

24/08/2020 19:47

Bayern Munich u shpall mbrëmjen e djeshme kampione e “Uefa Champions League”, për herë të gjashtë në historinë e klubit, pasi mposhti Paris Saint Germain me rezultatin 1-0.

Absolutisht njëri nga më të mirët në fushë për bavarezët gjatë këtyre ndeshjeve në “Champions” ka qenë qendërsulmuesi polak, Robert Lewandowski, i cili me 15 golat e tij u shpall dhe golashënuesi më i mirë i kompeticionit.

Në fakt këtë trofe, ai e ka dëshiruar prej kohësh pasi në vitin 2013 në finalen e “Wemble-yt” ishte pikërisht Bayern që do t’ia mohonte këtë mundësi pasi mposhti ekipin e atëhershëm të 32-vjeçarit, Borusia Dortmund, me rezultatin 1-0. Ndërkaq në rrjete sociale sulmuesi ka publikuar një fotot ku shfaqet në shtrat bashkë me trofeun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube.

“Sot u zgjova kështu”, shkruan Lewandowski krahas fotos së publikuar.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel