Greqia është goditur sërish nga një tërmet i fortë. Sipas Emsc tërmeti i rënë ishte me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter.

Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe thellësi rreth 24 kilometra.

Fatmirësisht nga të dhënat paraprake mësohet se nuk ka dëme.

Top Channel