Gjendet fëmija 2 vjeçar që kishte humbur në Tërprezë të Malishevës.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli. Ai është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe Ridvan Tahiri i cili kishte marr pjesë në kërkimin e vogëlushit, Tian Krasniqi.

Komuna e Malishevës ka konfirmuar se fëmija 2 vjeçar i cili kishte humbur dje është gjetur para pak çastesh. Ai tashmë është duke u dërguar për kontrollë mjekësore.

2-vjeçari nga fshati Terpezë kishte humbur nga pasditja e djeshme. Për kërkimin e tij ishin angazhuar Policia e Kosovës dhe FSK-ja e shumë qytetarë vullnetarë.

Top Channel