Fotot/ E rrallë, Australia mbulohet nga reshjet e dëborës edhe në vende të ulëta

22/08/2020 14:11

SYDNEY (Reuters) – Ajri i ftohtë Antarktikut që arriti në jug-lindje të Australisë shkaktoi reshje bore në lartësi të ulëta në disa shtete të Shtunën. Shumë njerëz kanë shijuar ngjarjen e rrallë pavarësisht erërave të egra dhe borës së fortë që mbylli disa rrugë.

Fotografitë e qyteteve me dëborë dhe peizazheve në Uellsin e Ri Jugor (NSË), Victoria, u bën virale në internet, ku njerëzit kanë nxituar për të shkrepur foto me dëborën e rrallë.

Mbi 3.3 metra dëborë kishte rënë në një numër të madh rajonalesh alpine, dhe moti i ftohtë ka të ngjarë të qëndrojë për disa ditë.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel