Meshkujt e “Hollywood” janë gjithmonë në qendër të vëmendjes së vajzave, pasi ata kanë famë, para dhe një fizik për t’u pasur zili.

Mirëpo ky steriotip duket se po merr një formë tjetër dhe vajzat e reja me moshë, tërhiqen më shumë nga meshkujt me “bark të mëdhenj”. Madje thuhet se ata janë më të suksesshëm me femrat. Për të përforcuar këtë ideologji ka ndihmuar dhe një sondazh i kryer nga “Planet Fitness”.

Përfundimet e sondazhit treguan se 4 në pesë burra dhe gra mendojnë se trupa të tillë është një tregues se ai person ka besim tek lëkura e tij. Aktorët e famshëm, Leonadro DiCaprio dhe Zac Efron, janë yjet e fundit që kanë përqafuar idenë për të pasur një trup me “bark të madh”.

Leo është një prej meshkujve më të suksesshëm në raport me femrat, pasi të dashurat gjithmonë i ka pasur nën 25-vjeçe. Aktualisht 45-vjeçari është në një marrëdhënie me Camila Morrone, 25-vjeçe.

 

FOTO GALERI
1/20

Top Channel