Fotografi mjaft të rralla të Adolf Hitlerit dhe komandantëve të tij nazistë, kanë dalë në dritë.

Albumet e fotografive besohen se janë koleksionuar midis viteve 1932 dhe 1938 nga Ernest Zaske, truproja e ish-deputetit Rudolf Hess (një nga bashkëpunëtorët më të afërt të diktatorit).

Në foto shihet Adolf Hitler, teksa është duke udhëtuar me eskortën e tij. Të tjera foto tregojnë atë duke përshëndetur turmën e qytetarëve me “përshëndetje naziste”, apo vajzat që mezi presin ta takojnë.

Po ashtu janë shkëputur momente edhe nga takimet e tij me homologun Benito Musolini. Për më shumë ju ftojmë të shihni fotografitë e mëposhtme…

FOTO GALERI
1/20

Top Channel