Momente emocionuese/ I riu u sëmur para dasmës me COVID-19, partnerja shkon në spital dhe martohet me të

18/08/2020 09:37

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çift nga Texasi, SHBA kishin datën e martesës në mes të korrikut.

Por, dhëndri u infektua me COVID-19 dhe gjendja e tij u përkeqësua duke ia pamundësuar martesën. Gjendja e Carlos vetëm sa po përkeqësohej në spital dhe më pas u desh të transferohej në reanimacion. E fejuara e tij, Grace ishte konsultuar me një nga mjekët e spitalit për t’i bërë atij befasinë e jetës.

Grace veshi fustanin e nusërisë dhe në koordinim me mjekun kujdestar vendosi të futej në dhomën e të dashurit. Atij i kishte përgatitur një kostum të printuar duke ia vënë mbi shtrat.

Familjarët e Carlos ishin të ftuarit e vetëm në këtë ceremoni mbresëlënëse. Ajo iu afrua të dashurit te shtrati në spital duke mos i lejuar të flasë por duke i konfirmuar se janë të martuar që nga ai moment.

Top Channel