Mbi 35 mijë raste të reja/ SHBA-ja regjistron 445 vdekje nga koronavirusi

18/08/2020 09:57

Shifra të larta të rasteve me COVID-19 vijnë nga Shtetet e Bashkuara e Amerikës.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar mbi 35 mijë të infektuar me COVID-19 dhe 445 vdekje.

Të dhënat u bënë publike nga Universiteti Johns Hopkins. Këto shifra e çuan numrin e përgjithshëm të rasteve me COVID-19 në 5,438,325 dhe 170,497 vdekje.

Top Channel