“Derra, mos bëfshi pikën e hajrit”, këngëtari i njohur shpërthen kundër pushuesve në Jug

18/08/2020 20:43

Gjire bregdetare të pastra dhe një det fantastik, pamje që “venitet” si rezultat i plehrave që hidhen ngado përgjatë vijës bregdetare të vendit tonë.

Këtë problematikë e ka risjellë në vëmendje këngëtari Landi Hysi. Ai është shfaqur tejet i revoltuar me disa të rinj, që siç duket kanë kaluar një mbrëmje më parë një festë në breg të detit dhe më pas mbeturinat i kanë hedhur ngado.

“Mos ardhshi më këtu e mos e bofshi pikën e hajrit asgjëkundi me këtë sjellje!! Derra e dosa. Shqipëria është një vend i bukur por me këtë sjellje nuk kemi për të shkuar asgjëkundi”, dëgjohet të thotë këngëtari.

Publiée par Landi Hysi sur Mardi 18 août 2020

 

Top Channel