Vëllai i presidentit Trump në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrohet në spitalin e New York-ut

14/08/2020 20:54

Vëllai më i vogël i presidentit amerikan Donald Trump, Robert Trump, është shtruar në spitalin e New York-ut.

Sipas medieve të huaja, Robert është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Zëdhënësi për mediat në Shtëpinë e Bardhë, Kayleigh McEnany, e konfirmoi lajmin për ABC News, dhe shtoi se presidenti si dhe vëllai i tij kanë marrëdhënie të ngushta ms tyre, si dhe Trump do të jepë detaje të mëtejshme në vazhdim.

Ndërkohë, burime i thanë ABC News, se presidenti i SHBA-së, do ta vizitojë vëllanë e tij sot, ndonëse ende nuk ka diçka zyrtare.

Top Channel