Një gol i Lucas Ocampos dy minuta para fundit të kohës së rregullt bëri që Sevilla të triumfojë me rezultatin minimal 0-1 ndaj anglezëve të Wolves dhe të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Europa Leagues, ku do të gjejë përballë një tjetër skuadër angleze si Manchester United.

Në “Reisen Arena” të Duisburgut anglezët e nisën mirë takimin dhe fituan edhe një 11-metërsh me anë të sulmuesit Adama Traore, por gjuajtjen e Raul Jimenez e priti bukur portieri i Sevillas.

Pas këtij episodi, andaluzianët morën kontrollin e lojës dhe krijuan një mori rastesh, por goli i fitores erdhi vetëm në minutën e 88′, kur Lucas Ocampos devijoi në rrjetë një krosim të Banegës.

Top Channel