Moti i keq ka përfshirë vendin. Pamjet që shihni janë marrë dje në Dhërmi.

Autoritet kanë bërë thirrje që sidomos në zonat bregdetare të shmangen lundrimet në det si pasojë e reshjeve të denduar dhe stuhive.

“Si pasojë e motit të keq dhe detit me dallgë, Policia e Shtetit apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve lundruese, (peshkarexha, motorë uji , e çdo mjet tjetër lundrues që përdoret me qëllim turizmi) të mos dalin ne det deri në qetësimin e situatës”, njofton policia.

Top Channel