U shpallën të humbur për tre ditë, marinarët gjenden të bllokuar në ishull

04/08/2020 18:39

Tri marinarë të zhdukur janë shpëtuar nga një ishull i vogël i Oqeanit Paqësor, pasi kishin shkruar në rërë një shenjë gjigante “SOS”.

Burrat kishin tre ditë që ishin shpallur të humbur dhe janë gjetur në ishullin Pikelot, nga aeroplanët australianë dhe amerikanë, të cilët kishin evidentuar shënimin në rërë.

Forcat e Mbrojtjes Australiane thanë se burrat u gjetën në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa shtuan se ata i ofruan burrave ujë dhe ushqim.
“Ndihem krenar për angazhimin dhe profesionalizmin e treguar nga të gjithë anëtarët e ekuipazhit.

Ne përmbushim me seriozitet dhe devotshmëri të gjitha detyrat që na ngarkohen kudo nëpër botë”, u shpreh Kapiteni australian Terry Morrison.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel