Një sërfiste nga Florida e SHBA-ve, është sulmuar nga një peshkaqen teksa po notonte në det.

Sipas mediave lokale incidenti ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit, në plazhin e quajtur New Smyrna Beach”. E lënduara është identifikuar si një 22-vjeçare nga Sandord dhe si pasojë e sulmit ka marrë plagë të shumta në këmbë.

 

Sakaq, ky incident vjen një javë pasi një 11-vjeçar nga Florida  pësoi një sulm të ngjashëm. Ndërsa numri total i të lënduarve nga peshkaqeni për këtë vit ka shkuar në katër, shkruajnë mediat e huaja.

 

 

Top Channel